O nás

Malebné horské městečko Rokytnice nad Jizerou se nalézá v západní části Krkonoš. Městu dominuje panorama Lysé hory a Kotle, které Vás nenechá na pochybách, že Krkonoše jsou nejvyšší české hory. Rokytnice leží v nadmořské výšce od 447 do 1.417 metrů a rozkládá se na území o rozloze 3.696 ha a má necelých 3.000 trvale žijících obyvatel. 
 
Chaloupka "Na skalce" se nachází na polosamotě na okraji horského městečka Rokytnice nad Jizerou v části obce Horní Domky. Je umístěna na východním svahu v blízkosti hlavní přibližovací lanovky do lyžařského areálu Horní Domky. V těsném okolí je příjemný lesní porost a z toho vyplývá její klidná a romantická poloha.

Dostupná je po místní asfaltové komunikaci, která je v zimě neprůjezdná. Letní parkování je možné na speciální povolení pár metrů od chaloupky.

V chaloupce najde svoje lůžko maximálně 6 lidí, v tomto počtu je však třeba najít v sobě hodně skromnosti. Ubytování je vhodné pro rodiny s dětmi i malé spřátelené skupiny lidí různého věku. Rozumným počtem je tedy 4 - 6 ubytovaných osob.

Její poloha přímo vyzývá k aktivnímu odpočinku - v létě k pěší turistice i cykloturistice a houbaření, v zimě k běžkám a sjezdovému lyžování, protože její poloha je přímo na dojezdu sjezdových tratí k lanovce - jsou zde tedy ideální podmínky pro sjezdové lyžování

Přejeme příjemný pobyt na chaloupce.Aktuality ve stručnosti

.. a chumelí a chumelí .. letošní zima po mnoha hubených sezónách nabízí opravdu vše, čeho je příroda schopná .....Reference

27.01.2019 - Vladimír Holý
Skvělé lyžování.... není nic lepšího v českých zemích....

Popis ubytovani

Nabízíme ubytování v dřevěnné roubence vhodné pro skupinu přátel,kamarádů a malé rodiny. Maximální kapacita je 6 lůžek. Chaloupka  má svou vlastní koupelnu, WC a společenskou místnost s TV a malou kuchyňkou. Celé podkroví slouží jako ložnice, kde je k dispozici 6 lůžek.
 
Wifi připojení nemáme a mít nebudeme - povídejte si na naší chaloupce mezi sebou, sdílejte si své zážitky z očí do očí. Brnkejte si na kytáry, zpívejte si, kochejte se přírodou a užívejte si klidu, tedy i toho digitálního. O nic nepřijdete, pokud se na pár dní vymaníte z vlivu Všemocného Internetu. Se zavedením tohoto fenonénu do naší chaloupky neuvažujeme.
 


Požadavky na rezervaci uplatněte telefonicky nebo prostřednictvím Kontaktního formuláře


Cena

Cenu za ubytování obdržíte na vyžádání na základě konkrétní dohody.


Obsazenost

prosinec 2023
Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
Sobota
Neděle
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Požadavky na rezervaci uplatněte telefonicky nebo prostřednictvím Kontaktního formuláře

Fotogalerie - interiér

Zde si můžete prohlédnout interiér naší chaloupky.....
 

společenská místnost
společenská místnost
společenská místnost
společenská místnost
kuchynka, jutulky a chodba
kuchynka, jutulky a chodba
společenská místnost
společenská místnost
kuchyňka
kuchyňka
kuchyňka
kuchyňka
kuchyňka
kuchyňka
sprchový kout
sprchový kout
schodiště do podkroví
schodiště do podkroví
podkroví
podkroví
podkroví
podkroví
podkroví
podkroví

Fotogalerie - exteriér

Zde Vám nabízíme několik fotografií naší chaloupky s nejbližším okolím:

pohled ze sjezdovky
pohled ze sjezdovky
pohled ze sjezdovky
pohled ze sjezdovky
pohled ze sjezdovky k přibližováku
pohled ze sjezdovky k přibližováku
pohled ze sjezdovky - v dáli Kotel
pohled ze sjezdovky - v dáli Kotel
pohled od cesty z údolí
pohled od cesty z údolí
pohled z protějšího svahu
pohled z protějšího svahu

Cestování - kam pěšky

  • Strážník - Skála – vyhlídka nad Rokytnicí nabízí krásné rozhledy přes celé údolí Rokytnice od Pasek nad Jizerou až po Lysou horu a Kotel. Leží v nadmořské výšce 777 metrů. Název je odvozen od početných strážných ohňů, které zde udržovaly přední stráže švédského vojska za třicetileté války.
  • Huťský vodopád - V Huťském vodopádu, napájeném Huťským potokem pramenícím pod chatou Dvoračky, padá voda z výšky dvaceti metrů. Tento vodopád byl v minulosti vyhledávaným výletním místem. Stála zde restaurace, kde byly pořádány každou neděli tancovačky. Název potoka „Huťský" je odvozen od první sklářské huti v Rokytnici nad Jizerou.
  • Dvoračky - Horské chaty Dvoračky a Štumpovka leží v nadmořské výšce 1.140 metrů mezi Lysou horou a Kotlem. Dvoračky byly postaveny roku 1707 rodinou Schierovou a původně to byla horská zemědělská usedlost. Dnes jsou Dvoračky navštěvovány pro svou domácí pekárnu, domácí kuchyni a horské speciality.
  • Labská louka, pramen Labe, Labská bouda - Rozsáhlá vrcholová planina s pramenem Labe. Symbolický pramen Labe je opatřený betonovou skruží. Labe pramení o něco výš v rašeliništi mezi kosodřevinou. V roce 1968 tu byly umístěny barevné znaky 24 měst, jimiž Labe od pramene až po ústí protéká. Na jihovýchodním okraji Labské louky vytváří Labe 45 m vysoký Labský vodopád.
  • Vosecká bouda - 1.270 m n. m. - Známá hroská chata a výletní cíl pod Tvarožníkem - byla postavena před rokem 1743 jako bouda pro dřevaře. V roce 1896 byla změněna na ubytovací objekt. Na Vosecké boudě začíná cesta česko-polského přátelství. Turistický hraniční přechod do Polska (Vosecká bouda - Szrenica).
  • Naučné a tématické stezky - Můžeme Vám doporučit nenáročný okruh "Okolo Rokytnice" dlouhý 12,5 km, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o Rokytnici. Rovněž můžete projít "Pašeráckou stezku", která připomíná staré časy, kdy se v Krkonoších pašovalo. Stezka "Dřevosochání" Vás dovede do Františkova až ke Starému kravínu, kde se nachází muzeum a galerie.


Cestování - kam na kole

Rokytnice nad Jizerou a její okolí Vám poskytuje ideální podmínky pro poznání jedinečné krkonošské přírody jízdou na kolech po vyznačených cykloturistických trasách. Jízda na kolech je v oblasti národního parku povolena pouze po vyznačených trasách.
 
Poloha Rokytnice nad Jizerou skýtá velmi dobrou dostupnost do okolních lokalit, jako je např. Harrachov, Kořenov, Vysoké nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Poniklá, Benecko, ....
 
Musíte počítat se spoustou náročného stoupání, horší sjízdnosti terénu, prudkých sjezdů, ovšem na druhé straně vám bude odměnou výhled na naše krásné hory. Při plánování krkonošských vyjížděk vám doporučujeme pečlivě zvážit délku a fyzickou náročnost zvolené trasy, vyslechnout předpověď počasí a zkontrolovat stav vašeho kola, zejména brzdy, jejichž bezvadný stav v prudkých sjezdech oceníte.
 
Od června do září jsou pro vás připraveny KRKONOŠSKÉ CYKLOBUSY, které vás přiblíží na vrcholky našich hor, každý autobus přepraví minimálně 15 kol. V Krkonoších je rozsáhlá síť cyklo stezek, ze kterých lze pozorovat překrásné scenérie našich nejvyšších hor. Tyto stezky jsou určeny zejména sportovně založeným jedincům, protože jejich náročnost je v některých úsecích vysoká.
 
Pojďte se s námi vydat za krásami našich hor. Naše cyklotrasy vás zavedou na spoustu překrásných míst.


Cestování - kam na lyže

Na hřebeny okolních kopců vede několik desítek lyžařských vleků a dvě moderní čtyřsedačkové lanové dráhy. Lanová dráha na Lysou horu je dlouhá 2.197 metrů a patří k nejdelším lanovkám v ČR. Zdejší sjezdové tratě patří mezi nejlepší a nejdelší v republice a jsou uměle zasněžovány. Pro snowboardisty je připraven snowpark s vlastním vlekem. Vášniví lyžaři mají možnost večerního lyžování. Velmi oblíbený je dětský park s pojízdným pásem ski carpet, díky kterému se mohou i ti nejmenší lyžaři pohodlně přepravovat. Jeden z areálů nabízí parádní zimní zábavu, kterou je snowtubing. Doprava do lyžařských center je zajištěna Skibusem, který je zdarma.
Rokytnice nad Jizerou je součástí lyžařské oblasti Skiregion.cz.
Pro vyznavače bílé stopy je tu dostatek kvalitně upravených běžeckých tratí. Nachází se jak v blízkosti centra města (u kapličky, okolo Strážníku), tak ve vyšších polohách okolo Studenova nebo Dvoraček. Trasy navazují na „Krkonošskou lyžařskou běžeckou cestu", která protíná celé Krkonoše – více než 500 km upravovaných tras, a dále navazují na Jizerskou magistrálu, což představuje dalších 115 km upravovaných tras.


Kontakty na nás

Pro rezervaci nás kontaktujte nejlépe telefonicky nebo emailem. Můžete použít i Kontaktní formulář.
 
A tady jsme na mapě: https://mapy.cz/s/3rOVW

Adresa

č.p. 332
Rokytnice nad Jizerou

Telefon

+420 736 765 905

Email

t.petran@centrum.cz

Otevírací doba

Po-Ne 8:00 -19:00 hod.

Kontaktní formulář
Typ zprávy:

Rezervace

Dotaz
Jiné...

Jméno a příjmení

Email

Telefon

Zpráva